Menu
  • Telefonlar: 0312 220 25 32

    0850 520 55 22

  • Bize Yazıninfo@yerelyonetimlerenstitusu.com.tr

egitimDerneğimiz, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde, belediye sınırları içerisindeki öğrencilerin uzaktan eğitim (CANLI DERS SİSTEMİ) yöntemi ile YKS ve LGS sınavlarına hazırlanmasını sağlayacak alt yapı çalışmasını tamamlamıştır.

“Sanal Akademi Canlı Ders Sistemi” ile belediyeniz sınırları içerisinde YKS ve LGS sınavlarına hazırlanan öğrenciler evlerinden bilgisayar, akıllı cep telefonu veya tablet üzerinden canlı derslere katılabilecek olup, dershane ortamında olduğu gibi anlamadıkları yerleri ders öğretmenine sorabilecek ve aynı anda öğretmenden cevap alabilecektir.

“Sanal Akademi Canlı Ders Sistemi” ile belediyeniz özellikle pandemi sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerin riskten uzak sınava hazırlanmasını sağlayabilecek, diğer taraftan maddi yetersizliği olan öğrencilere de sınav hazırlık desteği vermiş olacaktır. Derneğimizin çözüm ortaklığı yaptığı kuruluş, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ‘Sanal Akademi Canlı Ders Sistemi’ni Türkiye’de ilk defa Büyükşehir Belediyeleri bünyesinde 10.000 öğrenci üzerinden başarıyla uygulamış olup,  siz değerli yöneticilerimiz öncülüğünde bu deneyimi; Belediyeniz sınırları içerisindeki öğrencilerimizin istifadesine sunmayı amaçlamaktadır. Proje, İdarelerimizin tercihine göre doğrudan temin limitleri çerçevesinde yapılabilecek; ya da 5393 sayılı Kanun’un 75’inci maddesinin (c) bendi çerçevesinde İdarenizle Derneğimiz arasında düzenlenecek protokol çerçevesinde, daha geniş öğrenci kitlesine yönelik, ortak hizmet projesi olarak yürütülebilecektir. İki alternatif içinde hazırladığımız tip sözleşme ve protokole; sayfamızın altına eklediğimiz örneklerden ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Eğitim faaliyetleri MEB müfredatına uygun olarak; İdarenizin politika ve faaliyetleri çerçevesinde yürütülecektir. Yapacağımız ve daha önce yaptığımız çalışmalar ile aldığımız sonuçlara ve referanslarımıza ilişkin bilgileri İdarenize arz etmekten memnuniyet duyacağız.

– Doğrudan temin yöntemi ile uygulanacak uzaktan eğitim projesine ilişkin tip sözleşme örneğini indirmek için tıklayınız

– Ortak hizmet projesi yöntemi ile uygulanacak uzaktan eğitim projesine ilişkin tip sözleşme örneğini indirmek için tıklayınız

Yerel Yönetimler Derneği, 01.09.2020 www.yerelyonetimlerdernegi.org.tr